سرهنگ ذکریایی سرپرست یگان حفاظت ادا' /> سرهنگ ذکریایی سرپرست یگان حفاظت ادا" /> سرهنگ ذکریایی سرپرست یگان حفاظت ادا" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سرهنگ ذکریایی سرپرست یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری خبر داد: با هماهنگی مدیریت بحران مازندران ، ستاد اضطراری اطفای حریق در محل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری شکل گرفته است.
بازدید : 118 29 دی 1399 ساعت 9:9 شماره :81141

سرهنگ ذکریایی سرپرست یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری خبر داد: با هماهنگی مدیریت بحران مازندران ، ستاد اضطراری اطفای حریق در محل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری شکل گرفته است.
 

سرهنگ ذکریایی سرپرست یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری خبر داد: با هماهنگی مدیریت بحران مازندران ، ستاد اضطراری اطفای حریق در محل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری شکل گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، سرهنگ مجید ذکریایی سرپرست یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، گفت: آتش سوزی های صورت گرفته در جنگل های شهرستان های سوادکوه ، نکاء ، رامسر و بابل بوده است  که با اطلاع رسانی بموقع جنگل نشینان و همکاری نیروهای امدادی یگان منابع طبیعی ، محیط زیست ، نیروهای مردمی اعم از بسیج و محلی ها آتش تمامی مناطق خاموش شده است.

وی با انتقاد از بی توجهی گردشگران در خاموش نکردن آتش پس از استفاده از آن در تهیه غذا و چای ، افزود : از آن جایی که شرایط آب و هوایی و برگ های خشک ناشی از این گرما برای افزایش و گسترش آتش فراهم بوده است ، آتش سوزی خسارت بیشتری را به عرصه های جنگلی و مرتعی استان وارد کرده است.

ذکریایی خاطر نشان کرد: این میزان بی توجهی نسبت به منابع طبیعی و محیط زیست مازندران در حالی است که هواشناسی، مدیریت بحران و روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در هر مرحله از نوسانات جوی و افزایش دمای هوا با انتشار اطلاعیه و اخطاریه ، در باره رعایت نکات ایمنی هنگام تفریح و سیاحت در جنگل و مراتع اطلاع رسانی می کنند.

وی افزود : هواشناسی و اداره کل منابع طبیعی مازندران طی ۴۸ساعت گذشته نسبت به وزش باد گرم و بالا رفتن نسبی دمای هوا و خطر آتش سوزی هشدار داده و از طرق مختلف اطلاع رسانی کرده بودند ، اما متاسفانه برخی از گردشگران به این هشدارها توجه نمی کنند.

سرپرست یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری اشاره کرد: گرمای پاییزی و زمستانی در مازندران با توجه به وجود برگ خشک درختان در داخل جنگل ، این عرصه طبیعی را با خطر آتش سوزی مواجه می کند. وزش باد گرم نیز هرگونه آتش سوزی را گسترش داده و خاموش کردن آن را دچار مشکل می کند.

ایشان همچنین از شناسایی تعدادی از گردشگران سهل انگار در پی آتش سوزی خبرداد و گفت : یکی از مناطقی را که بر اثر بی توجهی شماری از گردشگران دچار آتش سوزی شدیدی شده است ، شناسایی کرده ایم و بیشتر افرادی را که به وجود آوردن این حادثه دخیل بودند ، شناسایی شده اند.

وی افزود که برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده و در حال تکمیل است.

ذکریایی با بیان این که با هماهنگی مدیریت بحران مازندران ، ستاد اضطراری اطفای حریق در محل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری شکل گرفته است ، بیان کرد : تمامی نیروها هم از روز گذشته در آماده باش کامل هستند و در محل کارشان در سرجنگل بانی ها حضور دارند.

وی از مردم خواست تا هرگونه بی توجهی و دخل و تصرف در عرصه های طبیعی و جنگلی را اعم از روشن کردن آتش ، تصرف و تجاوز و یا قطع درختان از طریق سامانه ۱۵۰۴ اطلاع دهند.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری

                                                                              

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
کد رهگیری