پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نشست هم اندیشی دکتر عطایی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری با کارشناسان مجموعه باغ های هیرکانی
بازدید : 126 2 بهمن 1399 ساعت 12:50 شماره :81298

نشست هم اندیشی دکتر عطایی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری با کارشناسان مجموعه باغ های هیرکانی

نشست هم اندیشی دکتر عطایی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری با کارشناسان مجموعه باغ های هیرکانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، نشست کارشناسان مجموعه باغ های هیرکانی با دکتر اسحاق عطایی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری در محل دفتر مدیرکل برگزار شد.

در این نشست، مهندس فتح ا... غفاری چراتی معاون امور جنگل اداره کل به معرفی کارشناسان حاضر پرداخت و مختصری از فعالیت های این گروه تخصصی را ارائه کرد.

در ادامه، کارشناسان مجموعه باغ های هیرکانی، موضوعات، مطالب و درخواست های خود را به شرح ذیل بیان کردند:

برخورداری از امکانات ادارات کل منابع طبیعی در زمینه تهیه بذرهای متنوع درختان و درختچه های جنگل های هیرکانی با همکاری مراکز تهیه بذر- در اختیار گذاشتن امکانات اداره کل از جمله وسیله نقلیه مناسب برای بازدیدهای فنی و تخصصی و پژوهشی از عرصه جنگل ها، نهالستان ها و ... محدوده ی این اداره کل- ایجاد فضایی مناسب در سه اقلیم جلگه خزری، میان بند و بالابند به عنوان ذخیره گاه های گونه های بی همتای رستنی های متنوع جنگل های هیرکانی، درخواست تامین نهال های مورد نیاز مجموعه باغ های هیرکانی که مسئولیت برنامه ریزی و هدایت طرح میراث ماندگار را در سراسر استان مازندران، افتخاراً به عهده دارد- چگونگی بهره مندی از ذخیره گاه طبیعی گونه تحت حمایت سفید پلت که در شرایطی استثنایی به دلیل سیلاب های بهار سال 98 در حاشیه رودخانه تالار در اطراف شهرستان سیمرغ پدیده آمده بود و یافتن ساز و کارهایی برای تامین نهال های مورد نیاز از این نهالستان طبیعی با دقت و ظرافت لازم که موقعیت این ذخیره گاه حفظ گردد- حفظ و احیای پای جنگلی در محدوده مدیریت این اداره کل با محصور کردن و یا حفر کانال یا نصب بنچ مارک به منظور جلوگیری از تجاوزات اراضی و حفظ اکوسیستم بسیار قابل توجه و شکننده آن ها و همچنین ایجاد فرصتی با هدف پژوهش های علمی در زمینه غنی سازی همین باقیمانده های بسیار ارزشمند جنگل های جلگه ای هیرکانی، با کاشت گونه های بوم سازگار و ایجاد اکوپارک های تلفیقی طبیعی و دست کاشت گونه های متنوع هیرکانی- معرفی عرصه های فراوان به اداره کل که در این فصل نهال کاری به درخواست ادارات و نهادها و مراکز گوناگون دانشگاهی، آموزشی، بیمارستان ها، شهرداری ها، ورزشگاه ها، باغ ها، پادگان ها، پارک ها و ... از مجموعه باغ های هیرکانی برای پیاده کردن پروژه های نهال کاری با شیوه های نوین و پایدار به اجرا درآید.

در پایان دکتر عطایی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، ضمن تقدیر و تشکر از کارشناسان زحمت کش مجموعه باغ های هیرکانی، گفت: مشتاق هستیم که این جلسه به صورت ماهانه برگزار گردد.

عطایی در خاتمه قول مساعد نسبت به تحقق خواسته های یاد شده را داد و مقرر گردید تا در نشست های آینده موارد مذکور پیگیری شود.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
کد رهگیری