پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری خبر داد: احیاء و توسعه گیاهان دارویی در 400 هکتار از مراتع استان
بازدید : 153 7 بهمن 1399 ساعت 8:48 شماره :81450

رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری خبر داد: احیاء و توسعه گیاهان دارویی در 400 هکتار از مراتع استان

رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری خبر داد: احیاء و توسعه گیاهان دارویی در 400 هکتار از مراتع استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، نعمت کوهستانی رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، گفت: در سال جاری، حدود 1000 هکتار عملیات بیولوژیک در مراتع استان انجام گرفته است که از این میزان حدود 400 هکتار مربوط به احیاء و توسعه گیاهان دارویی بوده است.

کوهستانی تصریح کرد: هدف از انجام این عملیات، غنی سازی و افزایش تراکم گیاهان دارویی در مراتع استان، افزایش ارزش اقتصادی مراتع، احیاء مراتع و ... می باشد.

رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، افزود: عملیات توسعه گیاهان دارویی در شهرستان های بهشهر، ساری، سوادکوه، بابل، آمل و نور با استفاده از بذور باریجه، گل گاو زبان و شقایق ایرانی با همکاری مجریان طرح های مرتع داری اجرا شده است و مقرر گردید برای استقرار بذور کاشته شده، محل اجرای پروژه ها به مدت 2 سال قرق گردد.

ایشان ادامه داد: خوشبختانه مجریان طرح های مرتع داری و همچنین تشکل ها و تعاونی های مرتع داری همکاری خوبی در حفظ و حراست از اجرای این پروژه در مرتع را دارند.در صورت مشارکت بیشتر مجریان و همچنین مساعد شدن شرایط آب و هوایی افزایش سطح عملیات امکان پذیر خواهد بود.

کوهستانی اظهار کرد: تاکنون برای اجرای این پروژه 2800 میلیون ریال هزینه گردیده است و بذور مورد نیاز برای ادامه اجرای پروژه و افزایش سطح عملیات نیز خریداری گردیده است.

 

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
کد رهگیری