پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اولین جلسه ستاد هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری با محوریت شعار سال( همه با هم، جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی)برگزار شد.
بازدید : 97 4 اسفند 1399 ساعت 9:17 شماره :82527

اولین جلسه ستاد هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری با محوریت شعار سال( همه با هم، جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی)برگزار شد.

اولین جلسه ستاد هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری با محوریت شعار سال( همه با هم، جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی)برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، دکتر اسحاق عطایی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری و دبیر ستاد هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، گفت: با عنایت به نامه ی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و با توجه به اهمیت منابع طبیعی تجدید شونده و ضرورت انعکاس این مواهب الهی در افکار عمومی جامعه و به منظور بزرگداشت با شکوه هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با رعایت شیوه نامه های بیماری کووید 19، اولین جلسه هماهنگی ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، با حضور اعضای ستاد، در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.

کامران طالبی مسئول روابط عمومی و جانشین دبیر ستاد هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، ضمن خیرمقدم و تشکر از اعضای ستاد، به تشریح دستورالعمل اجرایی و جدول روز شمار هفته پرداخت و بیان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته قبلی، مطابق با دستورالعمل اجرایی و ساختار سازمانی، ستاد هفته منابع طبیعی را پیگیری کرده و مقرر گردید، ابلاغ اعضای ستاد از سوی رئیس محترم سازمان جهاد کشاورزی استان که به عنوان رئیس ستاد هفته منابع طبیعی می باشد، صادر گردد.

طالبی در ادامه افزود: در خصوص پیام مشترک نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار محترم مازندران، هماهنگی های لازم با دفتر استانداری صورت گرفته است.

در ادامه جلسه دکتر اسحاق عطایی، دبیر ستاد هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، تصریح کرد: ضمن این که هفته منابع طبیعی باید به نحو احسن و مطلوب برگزار شود ولی باید در راستای دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا، با دقت و نظر کامل پیش برویم که خدای نخواسته حتی برای یک نفر از همکاران، میهمانان و شهروندان عزیز در طول این هفته مشکلی پیش نیاید.

دکتر عطایی به نقش فضای مجازی و تبلیغات رسانه ای، رادیو تلویزیونی اشاره کرد و از روابط عمومی و اداره آموزش و ترویج این اداره کل خواست تا با هماهنگی های لازم با  برنامه های متنوع فرهنگی، آموزشی و ترویجی، در فرهنگ سازی منابع طبیعی و آبخیزداری تلاش نمایند.

عطایی خاطرنشان کرد: برای تکریم و تقدیر از مقام شامخ و ایثارگری های تمامی شهدای سلامت و کادر زحمتکش درمان که در این روزهای سخت، جانانه پای سلامت هموطنان خود، زحمت فراوان می کشند، به رسم یادبود، مراسم ویژه ی نهال کاری را با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی با رعایت پروتکل های بهداشتی در محوطه باز اجرا نماییم.

وی در ادامه به ضرورت آموزش و فرهنگ سازی در رابطه با اهمیت و فواید درخت و درختکاری و منابع طبیعی برای دانش آموزان با هر مقطع تحصیلی با مشارکت این اداره کل و آموزش و پرورش استان از طریق برنامه های آموزشی پرداخت و تصریح کرد: افتتاح و بهره برداری پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری این اداره کل در طول هفته منابع طبیعی و آبخیزداری هم در دستور کار و جانمایی در جدول اجرایی قرار گیرد.همچنین در خصوص معرفی بیشتر سامانه جذب همیاران طبیعت، به اداره کل آموزش و پرورش استان مکاتبه شود تا دانش آموزان علاقمند و داوطلب با هماهنگی آموزش و پرورش و این اداره کل، عضو افتخاری همیاران طبیعت شوند.

در ادامه هر یک از اعضای محترم ستاد هفته، به ارائه پیشنهادات، برنامه ها و نقطه نظرات خود در خصوص برگزاری با شکوه هفته منابع طبیعی با رعایت پروتکل های بهداشتی، پرداختند.

 

ستاد هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
کد رهگیری