در راستای اجرایی نمو' /> در راستای اجرایی نمو" /> در راستای اجرایی نمو" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری جلسه مشترک اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران –ساری با اداره کل راه و شهرسازی استان.
بازدید : 28 1 ارديبهشت 1400 ساعت 11:15 شماره :84646

برگزاری جلسه مشترک اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران –ساری با اداره کل راه و شهرسازی استان.

در راستای اجرایی نمودن تفاهم نامه فی­ما­بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تحویل و تحول و حفاظت و حراست از اراضی ملی و دولتی واقع در محدوده و حریم شهر ها جلسه­ای در مورخه 30/1/1400 در محل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری با حضور معاون املاک راه و شهرسازی استان برگزارشد که پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد اداره کل مذکور به استناد ماده 2 تفاهم نامه کلیه اراضی ملی و دولتی واقع در محدوده و حریم مصوب شهر را با در نظر گرفتن ممنوعیت های قانونی و واگذاری شامل جنگل های طبیعی و دست کاشت و بیشه های طبیعی و نهالستان ها و ایستگاه های تحقیقاتی و تولید بذر و نهال ، پارک های جنگلی و دست­کاشت ذخیره­گاهها و همچنین مناطق چهارگانه محیط زیست و مناطق حفاظت شده و .... را تحویل اداره کل راه و شهرسازی نماید.

با عنایت اینکه از زمان ابلاغ تفاهم تا کنون اراضی ملی محدوده و حریم شهر در شهرهای بابل و فریدونکنار تحویل اداره کل راه و شهرسازی گردید. آقای دکتر عطایی مدیر کل محترم منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به اهمیت حفظ و حراست این قبیل عرصه ها در راستای تفاهم نامه، اراضی که قابلیت واگذاری در چارچوب قانون دارند را به فوریت تعیین و تکلیف نموده و تحویل شهرسازی نمایند.

ضمناً به این موضوع اشاره کردند در صورتیکه اداره کل راه و شهرسازی از اراضی که دارای ممنوعیت قانونی واگذاری بوده و دارای سند مالکیت باشند را به منابع طبیعی عودت داده و سند آن به نام سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور به نمایندگی دولت انتقال یابد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
کد رهگیری