س" /> س" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سرهنگ ذکریایی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری خبر داد: در 24 ساعت گذشته، 10 فقره حریق در سطح جنگل های استان داشتیم.
بازدید : 60 1 دی 1400 ساعت 12:27 شماره :92046

سرهنگ ذکریایی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری خبر داد: در 24 ساعت گذشته، 10 فقره حریق در سطح جنگل های استان داشتیم.

سرهنگ ذکریایی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری خبر داد: در 24 ساعت گذشته، 10 فقره حریق در سطح جنگل های استان داشتیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، سرهنگ مجید ذکریایی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، در 24 ساعت گذشته در سطح جنگل های حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، شاهد 10 فقره حریق بوده ایم که در شهرستان های مختلف استان از جمله گلوگاه، بهشهر، ساری، بابل و غیره بوده است.

وی افزود: از این 10 فقره حریق که در 24 ساعت گذشته شاهد آن بوده ایم، 6 فقره مربوط به شهرستان ساری، 1 (یک) فقره مربوط به شهرستان گلوگاه، 2 فقره مربوط به شهرستان بهشهر و 1 فقره هم مربوط به شهرستان بابل بوده است که در مجموع 41 هکتار از عرصه های جنگلی دچار حریق شد و آسیب دید.

سرهنگ ذکریایی با بیان این مطلب که دلیل ۹۸ درصد از آتش سوزی‌های عرصه‌های طبیعی علل انسانی است، افزود: بی توجهی گردشگران و دامداران و طبیعت گردان علل بیشتر آتش سوزی‌های جنگلی است.

ایشان با اشاره به وجود لاشبرگ ها در عرصه‌های طبیعی، کاهش بارندگی در بروز آتش سوزی‌ها را مؤثر دانست و گفت:  نیمی از همکاران در حالت آماده باش قرار دارند و از مردم و گردشگران تقاضا داریم تا در صیانت از منابع طبیعی ما را یاری کنند.

وی با اشاره به وضعیت جوی استان از مردم و طبیعت گران خواست تا ضمن پرهیز از برافروختن آتش در جنگل، در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی ، سریعاً موضوع را به یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری اطلاع دهند تا ما با بتوانیم با مجموعه همکاران و ماموران و با بسیج امکانات و نیروهای مورد نظر و هماهنگی با سایر دستگاه های امدادرسان به عرصه عزیمت تا حریق صورت گرفته را اطفاء نمائیم.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، در خاتمه از تمامی نیروهای انتظامی، سپاه، بسیج، آتش نشانی، فرمانداری و بخشداری و شهرداری، دهیاری ها، هلال احمر، قرقبانان و نگهبانان، که بر حسب وظیفه ذاتی و دغدغه مندی نسبت به منابع طبیعی و با هماهنگی مدیریت بحران استانداری در اطفاء حریق، این اداره کل و فرماندهی را یاری رساندند، کمال تقدیر و تشکر را داریم.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
کد رهگیری